Naposled přidané:
Loki a had, povídka inspirovaná (nejen) severskou mytologií
Loki a had, povídka inspirovaná (nejen) severskou mytologií
modrý kůň.JPG
martianus1@seznam.cz
kniha.png
Lucissa.jpg
TOPlist
konik.gif
Shrnutí: Stoslovné minipovídky (drabble) na nejrůznější témata.
znak věnec.JPG
I ty?

Výzva: Můj milý věrný, píši vám…
Fandom: Matka Historie je občas pěkná děvka

Rating: K+

 
Caesar filio suo carissimo fidelissimoque.

Příteli, rád bych znal tvé mínění o podivné události, která se mi dnes zrána přihodila. Když jsem procházel kolem chrámu Dioskurů, vyběhla odtamtud jakási ženština, ta věštkyně, Spurinna, a hned abych prý se varoval března, Lýdů a kdoví čeho ještě. Nepodceňuji parthskou hrozbu, ale vojenské tažení takhle zjara? Nesmysl. Nebo se snad k tvým uším, Brute, donesly zprávy o nových nepokojích na východě? Ne, vím, že bys takovou věc přede mnou netajil. Ostatně, na zítřejším zasedání senátu to můžeme probrat podrobněji. 

Buď zdráv, milý synu, a pozdravuj i Casku, pokud ho dnes ještě uvidíš.
Vale.

*

Poznámka 1: Odbornou konzultaci latiny i dobových reálií má na svědomí ioannina. Díky. Bylo to poučené i zábavné. 
Poznámka 2: Vypadá to, že Caesar nebyl na stará kolena jen plešatý, ale i poněkud nedoslýchavý. Spurinna samosebou nemluvila o „Lýdech v březnu“, ale o „březnových idách“. A všichni víme, jak to pro Caesara skončilo…


 

fanfictionpovidky.webgarden.cz is in no way related to J.K.Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K.Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros. Disclaimer: All publicly recognizable characters, settings, etc. are the property of their respective owners. The original characters and plot are the property of the author. No money is being made from this work. No copyright infringement is intended.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one