Naposled přidané:
Loki a had, povídka inspirovaná (nejen) severskou mytologií
Loki a had, povídka inspirovaná (nejen) severskou mytologií
modrý kůň.JPG
martianus1@seznam.cz
kniha.png
Lucissa.jpg
TOPlist
konik.gif
Shrnutí: Stoslovné minipovídky (drabble) na nejrůznější témata.
znak HaPo.JPG
Cui bono?

Výzva: Jednoduchá složitost
Fandom: Harry Potter 
Rating: K+

(VAROVÁNÍ! Obsahuje spoilery (celkem dost spoilerů) na údajně osmý díl HP kánonu – divadelní hru Harry Potter and the Cursed Child.)

 
Harry rozpačitě obrátil poslední stránku scénáře.

„Takže?“ protáhl Draco.

„No, ehm… asi máš pravdu. Celé je to strašlivě složité a překombinované. Cestování časem a alternativními realitami, já jako neschopný otec, Albus dlouhodobě frustrovaný, Bellatrix těhotná s Voldemortem a tys pro změnu nešťastně ovdověl.“

Dracovy tváře lehce zrůžověly. „Ujišťuji tě, že důvodem, proč Astorie dočasně vyhledává ústraní rozhodně není její smrtelná choroba.“

Harry překvapeně zamžikal. „Takže znovu čekáte rodinu?“

„Opovaž se o tom někde žvanit!“

„Dobře,“ přikývl Harry. „Ale to pořád nevysvětluje, proč nám ONA,“ významně zamával scénářem, „už zase tohleto dělá?“

„Směšně jednoduchá odpověď, Pottere. Protože je to úžasný byznys.“
 
*
 
Poznámka: Harry Potter and the Cursed Child je název divadelní hry britské autorky J.K. Rowlingové, kterou napsala spolu se scenáristou Jackem Thornem a režisérem Johnem Tiffanym. Premiéru měla 30. července 2016 v londýnském Palace Theatre ve West Endu. Scénář vyšel i v knižní podobě. Pokud najdete odvahu a přelouskáte to, jistě si názor uděláte sami… Osobně jsem toho mínění, že napsat (celkem podprůměrnou) fanfiction na své vlastní dílo a pokusit se ji fanouškům vnutit jako pokračování kánonu, vyžaduje od JKR poměrně značnou míru odvahy/drzosti. (Nehodící se, prosím, škrtněte.)

 
Prohlášení:  Drabble nebylo napsáno za účelem zisku.
Postavy a svět patří J. K. Rowlingové a aktuálním držitelům autorských práv.
Duševní vlastnictví překladů jmen, názvů a míst náleží Pavlu a Vladimíru Medkovým,
kteří její knihy o Harrym Potterovi přeložili do češtiny.

fanfictionpovidky.webgarden.cz is in no way related to J.K.Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K.Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros. Disclaimer: All publicly recognizable characters, settings, etc. are the property of their respective owners. The original characters and plot are the property of the author. No money is being made from this work. No copyright infringement is intended.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one