modrý kůň.JPG
martianus1@seznam.cz
kniha.png
Lucissa.jpg
TOPlist
IMG24.EU
Shrnutí: Soubor stoslovných minipovídek (drabble), vzniklých jako reakce na výzvy uveřejňované každý měsíc na Šíleném šupleti.
znak HaPo.JPG
Můj Pane
Téma 4D č. 9
Výzva: Řekni mi něco, co nevím
Fandom: Harry Potter 
Rating: K+*

 
Popravdě, Lucius Malfoy nevěřil, že Pán zla někdy znovu povstane.
 
Nyní, na hřbitově Malého Visánku, když si dvojice rudě planoucích očí propalovala cestu do jeho mozku, však musel uznat, že se fatálně mýlil.
 
„Luciusi, můj kluzký příteli –“
 
Zatraceně! Co teď?
Ukonejši TO. Zalichoť TOMU. A potom zjisti, jak TO zabít!
 
Přestože se uvnitř ještě celý třásl, Malfoyův zmijozelský mozek pracoval bezchybně. „Mistře,“ promluvil hlasem plným podlézavého obdivu, „všichni dychtíme dozvědět se… snažně vás prosíme, povězte nám… jak jste to dokázal… takový zázrak… jak se vám podařilo vrátit se zpět…“
 
A ten blázen mu to v následujících odstavcích knihy opravdu všechno vyžvanil.
 
*
 
Poznámka: Škoda, že Harry, celému výstupu rovněž přítomný, nebyl tenkrát schopen lépe poslouchat. Kdyby ano, nemusel by následující dva roky trávit střídavě s hlavou ponořenou v Brumbálově myslánce a extrémní turistikou po nepřístupných jeskyních. 
A ještě pro úplnost – a také z úcty k autorce knižní předlohy a jejím českým překladatelům – musím uvést, že poslední přímá řeč je doslovným přepisem kánonu.


***
Prohlášení:  Drabble nebylo napsáno za účelem zisku.
Postavy a svět patří J. K. Rowlingové a aktuálním držitelům autorských práv.
Duševní vlastnictví překladů jmen, názvů a míst náleží Pavlu a Vladimíru Medkovým,
kteří její knihy o Harrym Potterovi přeložili do češtiny.

fanfictionpovidky.webgarden.cz is in no way related to J.K.Rowling, Scholastic Books, Bloomsbury Publishing or Warner Bros. All images and material related to the J.K.Rowling novels is © Scholastic Books (US), and Bloomsbury Publishing (UK). All material related to the "Harry Potter" films is © Warner Bros. Disclaimer: All publicly recognizable characters, settings, etc. are the property of their respective owners. The original characters and plot are the property of the author. No money is being made from this work. No copyright infringement is intended.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one